حراج!
تشخیص سرع با کالمن فیلتر
تشخیص سرع با کالمن فیلتر

شبیه سازی مقاله Epileptic Spike Detection Using a Kalman Filter Based Approach

۱۸۰,۰۰۰ تومان ۶۷,۲۷۵ تومان

Product Description

سیگنال های مغزی(Electroencephalogram (EEG عبارت است از مجوع ولتاژ های تولید شده توسط میلیون ها نورون موجود بر روی پوست سر. این سیگنال ها یکی از مهمترین ابزار کلینیکی می باشند که در تشخیص بیماری های مختلف بسیار موثر اند. از جمله این بیماری ها می توان به صرع اشاره کرد.

نشانه ای که به ما کمک می کند که سرع را تشخیص دهیم ضربه های صرعی (Epileptic Spike (ES می باشد. شکل این ضربه ها برای بیماران مختلف متفاوت می باشد.

در این مقاله از یک روش دو مرحله ای برای تشخیص ES ها استفاده می رود. در مرحله نخست یک پیش پردازش بر روی سیگنال ها صورت می دهیم تا بتوانیم ES ها را برجسته کنیم. برای این منظور و ایجاد سیگنال ECG ما از یک روش time-varying autoregressive model استفاده کردیم. این مدل را ابتدا نویزی می کنیم و سپس با استفاده از Kalman filter آن را تخمین می زنیم. در مرحله دوم ES ها با استفاده از یک روش Thresholding تشخیص داده می شوند.

این محصول حاوی کد شبیه سازی مقاله در نرم افزار MATLAB و گزارش شبیه سازی در قالب یک فایل ورد (Word) فارسی می باشد.

  • پیاده سازی این مقاله به صورت 100% تست شده و تمامی فایل های آن سالم می باشد.

دانلود مقاله Epileptic Spike Detection Using a Kalman Filter Based Approach

چکیده مقاله:

The electroencephalogram (EEG) consists of an underlying background process with superimposed transient nonstationarities such as epileptic spikes (ESs). The detection of ESs in the EEG is of particular importance in the diagnosis of epilepsy. In this paper a new approach for detecting ESs in EEG recordings is presented. It is based on a time-varying autoregressive model (TVAR) that makes use of the nonstationarities of the EEG signal. The autoregressive (AR) parameters are estimated via kalman filtering (KF). In our method, the EEG signal is first preprocessed to accentuate ESs and attenuate background activity, and then passed through a thresholding function to determine ES locations. The proposed method is evaluated using simulated signals as well as real inter ictal EEGs.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شبیه سازی مقاله Epileptic Spike Detection Using a Kalman Filter Based Approach”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ تومان0 items